gg terapi - annebaba.info

Go to content

Main menu:

 

Evinizde/Okulda Gözlem: Çocuğunuz muayenehaneye götürulmek yerine rahat edip, doğal olabileceği ve tüm ailenin bulunabileceği ortamda gözlenebilir.
Davranış Yönlendirme: İlk konsültasyon ve gözlem sonrasında davranış programı oluşturularak uygulamada destek verilir.

Sorunun kaynağı ne olursa olsun, çözüme tüm aileyi katmanın birçok yararı vardır. Aile terapisinde tek bir nedenin tespiti üzerinde değil, sorunların çözümü üzerinde durulur. Başlıca hedeflerden biri aile içindeki bireylerin birbirleriyle iletişim biçimlerinin iyileştirilebilmesidir. 

Depresyon, ilişkiler, anksiyete bozuklukları‎, obsesif kompülsif davranışlar, panik atak, kişilik özellikleri, sınav kaygısı, ve sorunlar için Bilişsel-Davranış Terapisi.   
İnternet üzerinden terapiye bir danışan taşındığında veya oturulan şehirde uygun bir psikoloğun olmaması gibi hallerde ihtiyaç duyulabilir. Psikolog ofisine gitme konusunda dirençli ergenler için de kendi odasında bilgisayar monitöründen görüşme yapmak iyi bir alternatif olabilir. Birçok araştırma da online terapi gören danışan memnuniyetinin yüzyüze görüşme yapanlardan farksız olduğunu göstermiştir.                

  

                 
                                    


 
 
Back to content | Back to main menu